Serums sejai: īpašības un pielietojums

Sūkalas ir produkts ar augstu uzturvielu koncentrāciju. Atšķirībā no ekstraktiem un ekstraktiem, tie var būt vairāki dažādās proporcijās. Tas ir, sūkalas bieži vien ir barojošs, atjaunojošs vai dziedinošs kokteilis.

Tas atšķiras arī no krēmiem, kas ir emulsija – tauku daļiņu suspensija ūdenī vai, gluži otrādi, mikropilinīti taukos.

Serumam parasti ir viendabīga konsistence. Lai gan tā bāze var būt arī ūdens vai eļļa, atkarībā no tā, kura vide ir optimāla tajā esošajām aktīvajām vielām.

Iedarbība uz ādu

Pateicoties tā vieglajam un barojošajam sastāvam, serumam ir ļoti intensīva iedarbība uz ādu un tas spēj:

  • ātri uzlabo tā izskatu;
  • palēnināt ar vecumu saistītus destruktīvos procesus;
  • neitralizē agrīnās novecošanas pazīmes;
  • likvidēt vecuma plankumus;
  • atjaunot un atsvaidzināt seju;
  • atjaunot ādas tvirtumu un elastību;
  • iedarbojas pret rosaceju;
  • dziļi mitrina epidermu;
  • noņemiet pūtītes pēdas un plankumus.

Ir arī speciāli ārstnieciskie serumi problemātiskajai ādai ar pretiekaisuma, antibakteriālu un sebostatisku iedarbību. Labāk tos neizmantot bez ārsta receptes, jo, ja tos lieto nepareizi, jūs varat tikai saasināt problēmu.

Pieteikšanās noteikumi

Lai iegūtu maksimālu efektu no šī tiešā un pārnestā nozīmē vērtīgā kosmētikas līdzekļa, jums jāzina, kā pareizi lietot sejas serumu:

  • Uzklājiet to tikai uz sausas un tīras ādas pēc tam, kad tā ir rūpīgi nomazgāta un noslaucīta ar toniku (bez spirta! ).
  • No rīta vēlams lietot mitrinošu serumu, tad tas sniegs svaigumu visai dienai. Bet sliktos laikapstākļos un sals ar to ārā var doties ne ātrāk kā pēc pusstundas.
  • Produktus problemātiskai ādai vislabāk lietot naktī. Tad tās veiksmīgi darbosies vairākas stundas un dos maksimālu rezultātu.
  • Šauri mērķtiecīgas iedarbības serumus lieto tikai zonāli: pretiekaisuma – pret pūtītēm; no grumbām - uz ādas krokām; balināšana - vietās ar izteiktu pigmentāciju.
  • Pretnovecošanas un liftinga serumus vislabāk var uzklāt arī uz kakla un dekoltē zonas. Un sejas ovāla pievilkšana - uz kakla un zem apakšējā žokļa.
  • Pateicoties vieglai konsistencei, serums ātri uzsūcas un spēj iesūkties diezgan dziļi. Tāpēc jums nav nepieciešams masēt seju un dzīt to ar pirkstiem.
  • Ir svarīgi nepārspīlēt. Parasti pudelēs ir dozators. Un pietiek ar 2-3 pilieniem produkta, lai apstrādātu visu seju.
  • Pēc tam, kad produkts ir pilnībā iesūcies, uz tā var uzklāt krēmu. Tajā pašā laikā jāņem vērā, ka tonālais krēms bieži vien slikti iederas liftinga un pretnovecošanās serumos. Šajā gadījumā jums būs jāierobežo sevi ar minerālu pulveri.

Vairumā gadījumu serumu noskalot nav nepieciešams, ja vien to nepieprasa instrukcija, kas vienmēr jāizlasa pirms produkta iegādes.

Izvēles noslēpumi

Tikai no pirmā acu uzmetiena šķiet, ka seruma izvēle sejai ir vienkārša. Faktiski ir jāņem vērā daudzi svarīgi faktori:

  1. Vecums. Līdz 25 gadiem koncentrētus preparātus parasti labāk lietot tikai medicīniskiem nolūkiem. Pretnovecošanas serumus ieteicams lietot pēc 35. Un ar superliftinga efektu, un vēl vēlāk - pie 45+. Fakts ir tāds, ka, saņemot pietiekami daudz barības vielu, mūsu āda pārstāj tās ražot. Neļaujiet viņai pārāk ātri atpūsties.
  2. Ādas tips. Tas ir ļoti svarīgi, jo serumam ir intensīva iedarbība uz to. Attiecīgi, uzklājot nepiemērotu līdzekli, piemēram, uz sausas ādas, to var izraisīt smags kairinājums, lobīšanās un pat strauja grumbu veidošanās.
  3. Problēmas. Problemātiskai ādai daži serumi nav piemēroti. Bet tam ir speciāli izstrādāti produkti. Arī daudzām zālēm ir šaurs fokuss uz noteiktu problēmu risināšanu. Parasti tas ir norādīts uz iepakojuma.
  4. aktīvās sastāvdaļas. Tā kā tie ir lielos daudzumos, cilvēkiem ar noslieci uz alerģiskām reakcijām rūpīgi jāizpēta katra jauna produkta sastāvs un pirms lietošanas noteikti jāveic pārbaude.
  5. Uzglabāšanas noteikumi un nosacījumi. Daži profesionālie preparāti tiek pārdoti vienreizējās lietošanas pudelēs, pēc atvēršanas ātri zaudē savas derīgās īpašības. Jā, un mājās gatavotiem serumiem ir ļoti īss glabāšanas laiks - no vairākām stundām līdz vairākām dienām.

Ja salīdzinām mājās iegādātos vai pašu gatavotos produktus, tad trieciena stipruma ziņā pēdējie būtiski zaudē. Tāpēc tiem, kas vēlas iegūt ātru un nozīmīgu rezultātu, nevajadzētu ietaupīt.

Labākie serumi

Labākie serumi ir tie, kas jums ir ideāli piemēroti. Es kā speciālists, protams, dodu priekšroku profesionāliem sagatavošanās darbiem. Tie izmanto visus mūsdienu ķīmijas un kosmetoloģijas sasniegumus un spēj patiešām paildzināt jaunību, īpaši, ja tos izmanto injekcijām vai mezoscooter. Taču labi der arī produkti no masu tirgus un mājās gatavoti.

Profesionāls

Profesionālo serumu izcilība ir stingri līdzsvarotā sastāvā un patentētu formulu un nanodaļiņu klātbūtne produktos. Daži no tiem spēj atjaunot bojātās membrānas un regulēt intracelulāros procesus.

Turklāt kosmetologam ir instrumenti, kas ļauj labvēlīgajām vielām iekļūt vēl dziļāk. Un ar injekciju, mezoterapijas vai aparatūras procedūru palīdzību serums tiek nogādāts tieši tajās vietās, kur ādai tas visvairāk nepieciešams. Nav brīnums, ka rezultāti ir iespaidīgi.

Masveida tirgus

Masu tirgu plauktos serumu pārpilnība pieaug ar katru dienu. No vienas puses, tas priecē. No otras puses, tas ļauj šaubīties par produkta kvalitāti. Īpaši ar zemu cenu. Kvalitatīvs bioloģiski aktīvs koncentrāts nevar būt lēts kaut vai tikai tā ražošanas augsto izmaksu dēļ.

Mīmikas grumbu izlīdzināšanai vislabāk ir izmantot nevis serumus, bet gan pildvielas. Tie ir vēl koncentrētāki preparāti, kas paredzēti zaudētā mīksto audu apjoma atjaunošanai.

Pašdarināts

Ja vēlaties, varat pagatavot paštaisītus sejas serumus pret novecošanos. To ietekme būs vājāka nekā no veikala. Bet, no otras puses, pilnīgas ķīmijas trūkuma gadījumā ādu varēs pabarot ar lietderīgām vielām.

eļļaini

serums atjaunošanai

Sausiem un jutīgiem, kā arī nobriedušiem un ar vairākām smalkām grumbām pārklātiem serumiem ir ideāls eļļas bāzes serums. Tam ir piemērotas jebkuras dabīgas eļļas.

Jo plānāka āda, jo gaišākām tām jābūt.

Vislabākā ir argana eļļa. Tas ir universāls, neatstāj taukainas pēdas un ar brīnišķīgu pretnovecošanās efektu, taču tas ir dārgs.

Labi der arī olīvu, persiku, aprikožu vai vīnogu sēklas, kviešu dīgļi, jojoba u. c.

Šeit ir dažas gatavošanas receptes:

  1. Sausam. Sajauciet vienu ēdamkaroti avokado un entotera eļļas, pievienojiet ēteriskās: 6 pilienus ģerānijas, 3 - kumelītes un 2 - lavandas. Kompozīcijai ir nomierinoša, pretiekaisuma un mīkstinoša iedarbība.
  2. Nobriedušai un izbalēšanai. Bāze: divas ēdamkarotes aprikožu vai vīnogu kauliņu eļļas, viena - rožu gurni. Pievienojam divas tējkarotes burkānu vai 5 kapsulas AEVit vitamīna, 5-6 pilienus ģerānijas eļļas, 3 - rozmarīnu, 2-3 - neroli. Līdzeklis lieliski tonizē ādu, izlīdzina grumbas, uzlabo sejas krāsu, palielina ādas turgoru.
  3. Normālam. Ēdamkarote jojobas vai kokosriekstu eļļas, trīs tējkarotes tokoferola eļļas šķīduma, viena ēdamkarote smiltsērkšķu eļļas. Tagad pievienojiet nepieciešamos: 5 pilienus kanēļa, 2-3 - ilang-ilang, 3 - saldo apelsīnu. Serums nedaudz izgaismo ādu, paaugstina tās aizsargājošās īpašības, palīdz pret rosaceju, palēnina novecošanās procesus.

Šādi serumi nepaliek zem grima, tāpēc labāk tos lietot nedēļas nogalēs vai naktī. Uzglabāt tumšā vietā, labi aizbāztā stikla traukā istabas temperatūrā.

Kefīrs

No mājām vispopulārākais ir kefīra sejas serums. Tas nav pārsteidzoši - to ir visvieglāk iegūt, un tam ir daudz labvēlīgu īpašību, pateicoties augstajam kālija, kalcija, holīna un citu vitāli svarīgu vielu saturam:

  • savelk sejas ovālu;
  • uzlabo ādas krāsu;
  • balina seklu pigmentāciju;
  • palīdz izvadīt toksīnus;
  • novērš taukainu spīdumu;
  • mazina iekaisumu un pietūkumu;
  • samazina maisiņus zem acīm;
  • noņem melnus un melnus punktus;
  • atjauno hidrolipīdu līdzsvaru.

Bet ir svarīgi atcerēties, ka, karsējot virs 50 ° C, kefīra sūkalu labvēlīgās īpašības ātri tiek zaudētas.

To ir viegli pagatavot. Un labāk to pagatavot no pilnpiena mājās. Tas jāatstāj istabas temperatūrā, līdz tas pilnībā saskābst. Burciņā iemests rupjmaizes gabaliņš palīdzēs procesu paātrināt. Kad piens atdalās, sūkalas notecina un izkāš cauri vairākiem marles slāņiem. Daži cilvēki silda rūgušpienu uz lēnas uguns, bet tas ir tik viegli noiet greizi un pārkarst.

Šo serumu var lietot pēc mazgāšanas vai vakarā pirms nakts krēma uzklāšanas.

Ja no tā uztaisīsi ledu un katru dienu noslauki ar to seju, tad āda kļūs svaiga un sārta, un sejas ovāls kļūs skaidrāks. Tāpat serums ļauj noņemt pinnes un nelielus izsitumus, jo satur pienskābi.

Krēms vai serums

Man bieži jautā, kas ir labāks: krēms vai serums. Man tas ir kā izvēlēties starp bulciņu un ievārījumu. Dabiski, ka bulciņa ar ievārījumu ir daudz garšīgāka un barojošāka nekā šie produkti atsevišķi.

Serumam ir intensīva, vērsta iedarbība uz ādu. Krēms dara visu pārējo:

  • pagarina efektu;
  • normalizē hidrolipīdu līdzsvaru;
  • satur saules filtrus;
  • palīdz saglabāt mitrumu ādā;
  • palīdz izlīdzināt grumbas.

Faktiski tieši krēms nodrošina visaptverošu, sabalansētu ikdienas ādas kopšanu. Tāpēc kosmetologi iesaka tos lietot kopā.

Turklāt gatavajiem produktiem jābūt vismaz no viena un tā paša ražotāja un vēlams no vienas sērijas, lai viens otru papildinātu un stiprinātu, nevis konfliktētu viens ar otru.

Summējot

Kosmētiskais serums sejai un ādai ap acīm tiešām ir ļoti vajadzīgs un noderīgs produkts. Tas var nodarīt kaitējumu tikai vienā gadījumā - ja tas ir izvēlēts nepareizi. Un pozitīvus rezultātus var redzēt pēc dažām regulāras lietošanas dienām.

Pērkot gatavus produktus, jums jākoncentrējas nevis uz vērtējumu, bet gan uz sastāvu un fokusu. Jautājums par to, kas darbojas labāk – serums vai sejas krēms – ir bezjēdzīgs. Tie ir jālieto kopā, jo tiem ir dažāda ietekme uz ādu.

Kvalitatīvs serums ne tikai vizuāli uzlabo epidermas stāvokli, bet arī veicina kolagēna un elastīna ražošanu, atjauno audus no iekšpuses.